Elveda 2018 Hoşgeldin 2019(Özet-Planlar)

Blog yazmaya başlamışken böyle bir başlık altında 2018 yılının özetini yapmak istedim ayrıca yeni yıldaki planlarımdan da biraz bahsedeceğim.

2018’de Neler Oldu?

2018 benim için kendimi geliştirme konusunda çok verimli bir yıl oldu. Öğrencilik hayatımın tek sevdiğim yanı kendim için fazlaca vakit ayırabilmektir. Okuldan artda kalan zamanlarımda(Hatta bazen okulu ektiğim zamanlar) yazılım alanında eğitimlerime devam ediyorum. Bireysel olarak uğraştığım projeler sayesinde yeni bilgiler öğrenebiliyorum.

Bunların yanı sıra freelance işlerim oluyor. Themedya Creative adında bir girişimim var. Bu isim altında çevremden ve yaptığım reklamlar sayesinde projeler geliyor, bunların arasından kafama yatanları belirli bir ücret karşılığında yapıyorum. Proje yaparken takıldığım noktalarda Google amcadan yardım alıyorum bu sayede bilgiler akılda kalıcı oluyor.

2018’de cidden çok iyi insalarla tanışma fırsatı yakaladım. Güzel dostluklar, arkadaşlıklar edindim. Network konusuna önem veren bir insanım hatta üniversiteyi neredeyse sadece çevre edinme yeri olarak görüyorum. Üniversitede eğitimimiz için güzel bilgiler kazanıyoruz ama bu bilgiler iş hayatında çok fazla karşımıza çıkmayacak. Bu yüzden üniversitede çevre edinmek, sosyal faaliyetlere katılmak ve kulüplerde rol almanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu yıl içinde bol bol elektronikle ilgilenme fırsatım oldu serbest zamanlı çalıştığım maker ofisteki bütün materyalleri kullanma imkanı buldum. 3D yazıcı ile baya uğraştım ama bir süre sonra sıkıldım tabi..

Blog yazıların arasında bulunan 2018’in en güzel olaylarından biriside Kayseri Coders’ı kurmak oldu. Topluluk sayesinde bir sürü insanla tanıştım. Yazılım teknolojileri hakkında uzun uzun sohbet edebilme fırsatımız oldu.

Tabi 2018′ de bir çok şey yaşadım çok güzel ve çok özel şeyler de oldu hepsini buraya yazmak zor görünüyor. Kariyerim için kişisel gelişimim için önemli gördüğüm noktalardan aklıma gelenleri paylaşmak istedim.

2019 İçin Hedeflerim Neler?

Biraz klasik olacak ama güzel verimli bir yıl olmasını istiyorum. Bu yıl daha fazla kitap okumak, daha çok insanla tanışmak, daha çok proje yapmak, daha çok kod yazmak gibi hedeflerim var.

Mobil uygulama alanında bir kaç faydalı uygulama ortaya çıkarıp mağazaya yüklemek gibi bir hedefim var.

Topluluk için meetuplar, hackhatonlar ve workshoplar düzenleme planları.

Blog yazılarımın sayısını ve içerik kalitesini arttırmayı hedefliyorum.

Yeni işler yeni müşteriler.

Gezmek, tozmak, yemek-içmek ve sevmek.

Bir cevap yazın